A.D.: 28 Październik 2021    |    Dziś świętego (-ej): Wioletty, Serafina, Felicjana

Patriota.pl

Här vill jag leva, här vill jag dö./ Här lever jag i frihet./
Här vill jag leva, här vill jag dö./ Här lever jag mitt liv i frihet.
Ultima Thule, Fatherneslandet

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Błąd
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.

Narty wodne

Zawody w narciarstwie wodnym

Drukuj PDF

Tags: Narty wodne | Sport

Zawody w jeździe na nartach wodnych organizowane są zgodnie  z Regulaminem Technicznym Światowej Federacji Jazdy na Nartach Wodnych. Zawodnicy biorą udział w trzech dyscyplinach: slalomie, jeździe figurowej (w tzw. trickach) oraz skokach. W wynikach oficjalnych często podawana jest klasyfikacja po trójkombinacji.

Więcej…
 

Od deski sedesowej do wyczynu. Geneza narciarstwa wodnego w Polsce

Drukuj PDF

Tags: Narty wodne | Sport

Narciarstwo wodne jest dosyć młodą dyscypliną w naszym kraju. Pierwszą osobą, która propagowała narty wodne był Zygmunt Kowalik (instruktor narciarstwa śniegowego). Pierwsze polskie narty wyglądały dość siermiężnie. Wystawały z nich obcięte powyżej kostek gumowce. Następne deski były wykonane w nieistniejącej już dzisiaj Fabryce Nart w Szaflarach pod Zakopanem. W latach 60. powstały pierwsze kluby sportowe ukierunkowane na narciarstwo wodne (lub sekcje w klubach). Były to przede wszystkim: „Hutnik” Pogoria, „Cresovia” Białystok, stołeczna „Legia”, „Boreasz” Jaworzno, szczecińska „Stal”, augustowska sekcja narciarstwa wodnego w klubie sportowym „Sparta”.

Więcej…
 

Ceny nart wodnych

Drukuj PDF

Tags: Narty wodne | Sport

nw1Prezentujemy najnowszy cennik nart wodnych z podziałem na firmy, modele i z przeliczeniem cen. W zależności od charakteru jazdy stosuje się odpowiednie narty. Najpopularniejsze to narty turystyczne o dużej powierzchni ślizgu, długości 170-180 cm z zagiętymi do góry dziobami. Narty posiadają gumowe wiązania z ruchomą piętką do regulacji w zależności od wielkości stopy...

Więcej…
 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Krótkie spięcia

Wieści z frontu

EUR PLN CHARTS

Zwróć uwagę

Uwaga, może zaboleć:
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

stat4u