A.D.: 22 Czerwiec 2024    |    Dziś świętego (-ej): Paulina, Jan, Tomasz

Patriota.pl

Dobre wino pije się małymi łykami.
Mądrość uczy, że z przyjemności należy korzystać, ale używać ich z umiarem.
Józef Maria Bocheński, Podręcznik mądrości tego świata

 

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Błąd
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.

Patriota.pl - Sapienti sat!

Święto osłów, czyli nasz byt codzienny

Drukuj
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

Tags: Dzieje powszechne | Sapienti sat! | Wiara

Diakoni, subdiakoni i niżsi duchowni przebierają się w szaty kapłańskie obrócone na wywrót lub też w maski i stroje kobiece, i w kościele, przed ołtarzem, udzielają sakry wybranemu „Biskupowi”, „Papieżowi” czy też „Opatowi”. Kandydat otrzymuje pierścień, pastorał i mitrę, zakłada mu się wywrócony na lewą stronę ornat. W tym czasie zgromadzony w kościele tłum zajada kiełbasy i kaszanki, upija się piwem i winem, krzyczy, gwiżdże, wyczynia wszelkie swawole i sprośności. „Papież” wygłasza z ambony kazanie – bezsensowne, naszpikowane sprośnościami i bluźnierstwami, a tłum wyje i krzyczy z zachwytu, gwiżdże, hałasuje, dmie w trąby i uderza w bębny. Potem rozradowana i pijana masa ludzka wylewa się z kościoła na ulicę, niosąc w lektyce lub ciągnąc na wózku służącym do wywozu śmieci swego „Papieża”.

Więcej…
 

Samotność cyborgów, czyli uroki życia off line

Drukuj

Tags: Hobby | Sapienti sat!

Dużo osób zastanawia się, czy zwiększona integracja z siecią poprzez tablety, a wreszcie wchodzące do użytku urządzenia typu eyewear, jak „inteligentne” okulary od Google, wpłynie jakoś na nasze życie. Już jestem w stanie powiedzieć Wam, że będzie to wpływ minimalny: wiele osób, które ten sprzęt wypróbowały, twierdzi, że jest to urządzenie trochę jak smartfon - tylko mniej widoczne. Pokazuje to, że właściwie już staliśmy się cyborgami, nieprzystosowanymi do życia off line.

Więcej…
 

Love me tender, czyli partnerstwo zobowiązuje

Drukuj
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 

Tags: Publicystyka | Sapienti sat!

Podobno poseł Witold Waszczykowski z Prawa i Sprawiedliwości ogłosił, że zamierza przyłączyć się do narzucanego przez Ruch Palikota i SLD audytu prawa pod kątem obyczajowych zboczeńców. Razem z ferajną Palikota i Millera zamierza on badać, „co przeszkadza ludziom żyć razem, dziedziczyć czy odwiedzać się”. Ponoć – przynajmniej tak informował Tomasz Terlikowski – wszystko to po to, by „polepszać kontakty między ludźmi”. No i proszę jakiego empatycznego modernistę ma Prawo i Sprawiedliwość w swoich szeregach.

Więcej…
 

Z Natolina na Puławską, czyli poseł A. spenetrowany

Drukuj
Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 

Tags: Komentarze | Sapienti sat!

Już od tygodnia komentatorzy w mediach natrząsają się z zaskakującej dla wielu wolty czołowego polityka SLD Bartosza Arłukowicza, który mimo własnych wcześniejszych zastrzeżeń wobec Platformy Obywatelskiej przyjął intratne stanowisko w Kancelarii Premiera. Wypominano mu, że przecież jako członek komisji hazardowej nie raz „wespół zespół” bezceremonialnie przeczołgał jej przewodniczącego Mirosława Sekułę...

Więcej…
 

Resident Evil 15, czyli koniec opery mydlanej

Drukuj
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 

Tags: Komentarze | Sapienti sat!

Od czasu tzw. lądowania człowieka na Księżycu nie było prawdopodobnie równie hucpiarskiej medialnej ściemy, jak ta dotycząca gwałtownego zejścia z tego świata niejakiego Osamy bin Ladena. Pomijając już wirtualność samej postaci, jak również kierowanej przez niego domniemanej Al-Kaidy, należy jednak skonstatować, że przywódcy światowi, od lat, czy nawet wieków, pracujący nad ogłupieniem sterowanych przez siebie mas, widać uznali, że mają już w całym świcie do czynienia z takimi idiotami, że można im wcisnąć każdy, nawet rodem z najbanalniejszej gry komputerowej, scenariusz. I wszyscy to kupią – byle było głośno, byle głupio…

Więcej…
 
Strona 1 z 8
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama


stat4u