A.D.: 16 Lipiec 2024    |    Dziś świętego (-ej): Maria, Stefan, Eustachy

Patriota.pl

Najdalej dojdzie ten, kto podąża samotnie.
Louis-Ferdinand Céline

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Błąd
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.

Zjedzą to tylko pies lub kobieta, czyli pseudouchdźców kod kulturowy

Drukuj
Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 

Tags: Hic et nunc | Lewiatan | Wiara

Wyłoniony w wyniku niedawnych wyborów nowy rząd stanie przed nie lada wyzwaniem rozwiązania tzw. problemu uchodźców zgodnie z polską racją stanu. Ze względu na fakt, że zwycięzcy w kontekście relacji z Unią Europejską stoją na gruncie talmudycznego legalizmu, wyszukanie takiego rozwiązania będzie poprzedzone zderzeniem zdrowego rozsądku z praktykowaną przez unijnych włodarzy światopoglądową utopią.

Politycy, którzy wkrótce przejma odpowiedzialność za Polskę powinni wiedzieć, że problem tzw. uchodźców z Afryki i Bliskiego Wschodu, którzy w rzeczywistości są zdesperowanymi emigrantami ekonomicznymi jest klasycznym przykładem gigantycznej socjotechnicznej i medialnej manipulacji. Jest on kolejnym dowodem na to, że pozbawione rozsądku i instynktu samozachowawczego polityczne elity Unii Europejskiej w imię ideologicznej walki z tradycyjnymi wartościami chrześcijańskimi są gotowe zniszczyć ukształtowany od wieków europejski kod kulturowy. Ich głównym wrogiem są chrześcijaństwo, tradycyjny model rodziny i państwo narodowe.

Sprowadzenie milionowej rzeszy obcych, a często wrogich nam kulturowo muzułmańskich emigrantów ma zniszczyć tradycyjną Europę, a pseudouchodźcy są tylko narzędziem w realizacji tych obłąkańczych planów. Sytuację tę chcą wykorzystać również i inne siły polityczne. Turcja i Arabia Saudyjska wspierają ten exodus, by w przyszłości odgrywać rolę obrońcy muzułmańskiej ludności w Europie. O realności takiego scenariusza może świadczyć choćby zatrzymany statek z bronią ukrytą w kontenerach z pomocą dla rzekomych uchodźców1.  Także Rosja, która gra na rozpad Unii Europejskiej może wykorzystać muzułmańskich fanatyków jako narzędzia w odbudowie swojej imperialnej potęgi.

Pierwszą ofiarą każdej wojny jest prawda. Dziś jest to szczególnie widoczne, kiedy przy użyciu mediów prowadzi się profesjonalnie przygotowaną wojnę informacyjną. Jesteśmy zalewani morzem kłamstw i socjotechnicznych manipulacji. Ludzie, którzy przez lata zwalczali chrześcijaństwo teraz stosują moralny szantaż, pouczając nas o naszych chrześcijańskich powinnościach. Cynicznie więc „przypominają” nam, że pomoc pseudouchodźcom jest naszym chrześcijańskim obowiązkiem.

Tymczasem nie możemy im się dać zmanipulować. Zamiast odwoływać się do emocji i zwykłych odruchów serca, na co liczą propagandyści, musimy sięgnąć od darów Ducha Świętego i nie zapominać o danej nam Cnocie Roztropności. Według Katechizmu Kościoła Katolickiego „roztropność jest cnotą, która uzdalnia rozum praktyczny do rozeznawania w każdej okoliczności naszego prawdziwego dobra i do wyboru właściwych środków do jego pełnienia (…) Człowiek jest, zatem roztropny, gdy zachowuje się w sposób duchowo dojrzały (…) Musi, zatem posiadać znajomość ludzi i spraw świata, rozwagę, przezorność, ostrożność, przytomność umysłu (…)”2.

Prawda nas wyzwoli, jednak musimy się z nią przebić, bo jesteśmy bombardowani kłamstwem, a dysponując nieprawdziwymi informacjami pozwalamy się zmanipulować. Najczęściej stosowanym kłamstwem jest twierdzenie, że zalewający nas imigranci ekonomiczni są uchodźcami. Uchodźcami są ci, którzy uciekli przed prześladowaniami lub z terenów objętych działaniami wojennymi do najbliższego kraju, gdzie ich wolność, życie lub zdrowie nie były już zagrożone. Jeśli sami opuścili dający im schronienie kraj, stają się emigrantami ekonomicznymi. W przypadku uchodźców syryjskich bezpiecznymi dla nich krajami są Turcja, Liban czy Jordania.

Wśród zalewającej nas fali pseudouchodźców według raportu ONZ aż 75 proc. imigrantów stanowią mężczyźni i to często w sile wieku. Tylko 12 proc. to kobiety, a 13 proc. stanowią dzieci3.  Dużą część pseudouchodźców stanowią Albańczycy z Kosowa. W tym europejskim muzułmańskim kraju od 1999 r. nie ma działań wojennych. Może właśnie dlatego paszporty syryjskie na czarnym rynku kupowane są po 2 tys. USD . Pseudouchodźcy nie są ludźmi biednymi, a więc naprawdę potrzebującymi. Za przemyt do Turcji płacą około 2 tys. USD4. Za przemyt z Turcji do Niemiec czy Szwecji płacą około 12 tys. USD5. Często motywem ich działań jest bezgraniczna chciwość. Przedstawiany w mediach ojciec 3-letniego chłopca, który utonął w morzu podczas próby dostania się do Europy sam okazał się przemytnikiem, który kierował łodzią z przemycanymi ludźmi. Do Europy zaś chciał się dostać, by wyleczyć sobie za darmo zęby przed dalszą emigracją do Kanady6.

Okłamuje się nas nie podając oczywistych i nieuchronnych skutków, które będą wynikiem sprowadzenia tak dużej fali pseudoemigrantów do Europy. W europejskich obozach dla uchodźców już pojawiły się rzadko spotykane w Europie choroby zakaźne – gruźlicy w Belgii7 i cholery w Grecji8. W obozach dla pseudouchodźców szerzą się gwałty na przebywających tam kobietach i dzieciach9.  Ulokowani tam głównie młodzi mężczyźni są bardzo roszczeniowi i narzekają na zbyt powolny internet, brak seksu i kiepskie jedzenie, które, jak się wyraził jeden z nich w wywiadzie dla fińskiej TV, mogłyby być zjedzone jedynie przez psa lub kobietę10.  Tak nie zachowują się ludzie, którzy rzekomo uciekli ze strefy wojny i są wdzięczni za okazaną im pomoc. Wyznawane przez nich wartości diametralnie różnią się od naszych wartości i nie można liczyć na ich integrację, a już na pewno nie szybką.

Jako chrześcijanie musimy pamiętać, że miłość bliźniego, jak każda cnota musi być podporządkowana rozumowi. Kardynał Wyszyński w swoim nauczaniu podkreślał konieczność dbania o ład w miłowaniu (ordo caritatis) mówiąc, że człowiek ma najpierw obowiązki wobec dzieci swojego narodu, a dopiero w miarę zaspokojenia najpilniejszych i podstawowych potrzeb własnych obywateli, rozszerza dążenie do niesienia pomocy na inne ludy i narody, a ostatecznie na całą rodzinę ludzką11.

Nie możemy popełnić błędów naszych przodków, którzy w swojej naiwności sprowadzili zakon Krzyżaków do Polski, czy Indian Północnoamerykańskich, którzy z dobroci serca przyjęli religijnych emigrantów purytanów, a potem stracili swój kraj i wylądowali w rezerwatach ze statutem zoologicznej ciekawostki.

 


 

1http://wolnemedia.net/polityka/kontener-z-pomoca-dla-uchodzcow-jest-pelen-broni/
2 http://www.katolik.pl/roztropnosc-i-jej-rola-w-zyciu-religijno-moralnym,687,416,cz.html
3
http://telewizjarepublika.pl/raport-onz-75-proc-imigrantow-to-mezczyzni,23429.html
4
http://niezalezna.pl/71028-terrorystyczny-szlak-do-europy-dziennikarz-ujawnia-jak-isis-kupuje-syryjskie-paszporty
5 http://prostozmostu.net/wmediach/uchodzca-placi-i-wymaga-transportu-do-europy
6
http://niezalezna.pl/70859-dlatego-utonal-syryjski-chlopiec-za-jego-smierc-odpowiada-ojciec
7 http://www.radiomaryja.pl/informacje/gruzlica-w-obozie-dla-uchodzcow-w-belgii
8
http://www.fronda.pl/a/demaskujemy-klamstwa-rzadu-ws-imigrantow,58653.html
9 http://pl.gatestoneinstitute.org/6534/niemcy-gwaltow-imigrantow
10
http://www.wykop.pl/link/2782835/imigrant-w-finlandii-te-jedzenie-niedobre-to-jedzenie-dla-psa-lub-kobiety/
11 http://www.nonpossumus.pl/nauczanie/0581.php

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama


stat4u