A.D.: 27 Maj 2024    |    Dziś świętego (-ej): Juliusz, Magdalena, Jan

Patriota.pl

Prawda zawsze zwycięża, bowiem zawsze to, co zwycięża jest prawdą.
Gabriel Laub

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Błąd
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.

Lewiatan

Zjedzą to tylko pies lub kobieta, czyli pseudouchdźców kod kulturowy

Drukuj
Ocena użytkowników: / 5
SłabyŚwietny 

Tags: Hic et nunc | Lewiatan | Wiara

Pierwszą ofiarą każdej wojny jest prawda. Dziś jest to szczególnie widoczne, kiedy przy użyciu mediów prowadzi się profesjonalnie przygotowaną wojnę informacyjną. Jesteśmy zalewani morzem kłamstw i socjotechnicznych manipulacji. Ludzie, którzy przez lata zwalczali chrześcijaństwo teraz stosują moralny szantaż, pouczając nas o naszych chrześcijańskich powinnościach. Cynicznie więc „przypominają” nam, że pomoc pseudouchodźcom jest naszym chrześcijańskim obowiązkiem.

Więcej…
 

Intelektualny eurazjatyzm, czyli horyzontalne i wertykalne nie dla globalizacji

Drukuj

Tags: Hic et nunc | Lewiatan

Dzisiejszy zglobalizowany świat znajduje się w kryzysie. Jest to fakt. Kryzys ten nie został jednak wyraźnie zdefiniowany. Aby zbliżyć się do odpowiedzi, musimy najpierw  określić znaczenie globalizacji. Dla nas znaczy ona co innego niż popularne lecz błędne przekonanie wedle którego granice między kulturowymi i gospodarczymi strefami świata będą stopniowo znikać a planeta stanie się organiczną siecią zbudowaną z milionów interakcji. Ci którzy w to wierzą twierdzą też, że historia nie jest już równoległym rozwojem wielkich przestrzeni, ale procesem wspólnym dla całego świata. Interpretacja ta oczywiście uznaje globalizację za proces organiczny i pozytywny z punktu widzenia rozwoju historycznego.

Więcej…
 

Zapora przed „latinstvem”, czyli konsekwencje geopolityczne rosyjskiego eurazjatyzmu

Drukuj

Tags: Hic et nunc | Lewiatan

Chęć opanowania zasadniczej części kontynentu eurazjatyckiego oraz ekspansja w kierunku trzech oceanów była nieprzerwanie podstawą strategicznych celów państwa rosyjskiego. Była ona również obecna w pracach rosyjskich historyków, filozofów i geografów. Imperialne spojrzenie na przeszłość, teraźniejszość i przyszłość Rosji jest stale obecne w tekstach myślicieli rosyjskich. Maksymalistyczne i mesjanistyczne zamierzenia ideowo-terytorialne odcisnęły swoje piętno także w rosyjskiej literaturze pięknej. Najbardziej się one uwidoczniły w ideach głoszonych przez czołowych myślicieli rosyjskich należących do nurtu słowianofilskiego i ich wielkim sporze z tzw. okcydentalistami. Ci ostatni, nastawieni krytycznie do tradycji rosyjskiej, pozytywnie oceniali zachodni system wartości oparty na racjonalizmie i indywidualizmie. Widzieli zacofanie cywilizacyjne własnego kraju i przeciwstawiali się izolacji kulturowej Rosji wobec Zachodu.

Więcej…
 

Czy możemy już wkraczać do Lwowa, czyli pyrrusowe zwycięstwo Putina

Drukuj
Ocena użytkowników: / 12
SłabyŚwietny 

Tags: Hic et nunc | Lewiatan

Na szali została położona sprawa wiarygodności zachodnich struktur jako dających stowarzyszonym z nimi państwom gwarancję bezpieczeństwa i ekonomicznej stabilności. W tej sytuacji, czy im to się podoba czy nie i wbrew oporowi zaangażowanych ekonomicznie w Rosji korporacji, USA i UE muszą coś zrobić. Świadomie czy nie, Władimir Putin dokonał więc rzeczy niemożliwej, zmuszając do działania zwykle bardzo gnuśnych zachodnich polityków, którzy dotąd z lubością oddawali się głównie promocji obyczajowych dewiacji i demoralizowaniem własnych społeczeństw.

Więcej…
 

Żadnych marzeń, durnie, czyli Nobel dla W. W. Putina

Drukuj
Ocena użytkowników: / 3
SłabyŚwietny 

Tags: Hic et nunc | Lewiatan

Władimir Putin zasłużył na pokojową Nagrodę Nobla z kilku względów. Przede wszystkim zakończył wojnę w Czeczenii i zaprowadził w tym kraju pokój, wybijając buntujących się Czeczenów. Z kolei w ubiegłym roku powstrzymał interwencję zbrojną państw zachodnich w Syrii, znacznie ograniczając możliwości działania islamskich ekstremistów w tym kraju, przez co przyczynił się do poprawy sytuacji mieszkających w tym kraju chrześcijan. Jednak Władimir Putin zasłużył na Nagrodę Nobla przede wszystkim dlatego, że opracował nowatorski patent na przeprowadzenie skutecznej interwencji zbrojnej bez jednego wystrzału.

Więcej…
 
Strona 1 z 19
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama


stat4u