A.D.: 17 Kwiecień 2024    |    Dziś świętego (-ej): Klara, Robert, Rudolf

Patriota.pl

Ideologie lewicy są w sposób nieunikniony totalitarne,
ponieważ na przekór zamierzonej przez Stwórcę różnorodności świata,
pragną przemocą zmusić nas byśmy byli jednakowi i równi.
Erik von Kuehnelt-Leddihn, Deklaracja Portlandzka 6

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Błąd
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.

W okowach „shimmy”, czyli łupienie syryjskich chrześcijan

Drukuj

Tags: Auto da fé | Wiara

 

Grupa islamskich ekstremistów o nazwie Islamskie Państwo w Iraku i na Bliskim Wschodzie (ISIL) zmusza syryjskich chrześcijan do podpisywania stosowanego powszechnie w średniowieczu przez muzułmanów paktu zmuszającego wyznawców Chrystusa do bezwzględnego podporządkowania się islamowi. Muzułmanie grożą chrześcijanom, że jeśli tego odmówią będą musieli zginąć.

Pod koniec lutego dżihadyści z ISIL zmusili przywódców chrześcijańskich z położonego na północy Syrii miasta Rakka do podpisania tzw. shimmy, czyli paktu o poddaniu się w zamian za ochronę. Zgodnie z dokumentem, który został umieszczony na twitterze przez członka ISIL, chrześcijanie w Rakka mieli wybór – albo przejdą na islam albo pozostaną przy swojej wierze w zamian za poddanie się islamowi lub – jeśli tego nie uczynią – zginą.

Zgodnie z islamskim prawem szariatu, żydzi i chrześcijanie żyjący pod panowaniem muzułmanów muszą stać się dhimmi, co nakładało na nich, w zamian za ochronę, obowiązek płacenia specjalnego podatku dżizija. Narzucony chrześcijanom z Rakka pakt zabrania im remontowania kościołów, eksponowania symboli religijnych, posiadania broni oraz sprzedawania muzułmanom wieprzowiny i wina. Zmusza on każdego chrześcijanina do płacenia dżiziji w wysokości do 17 gramów złota.

„Jeśli będą przestrzegać tych warunków, będą blisko Boga i otrzymają ochronę Mahometa, Jego proroka (...) żadne z ich praw religijnych nie będzie pomniejszane i nie zostanie skrzywdzony żaden ksiądz lub zakonnik. Ale jeśli złamią jakikolwiek warunek nie będą dalej chronieni i ISIL będzie traktować ich wrogo i na sposób wojenny” – stwierdza cytowany przez izraelską gazetę „Times of Israel” dokument.

Grupa terrorystyczna Islamskie Państwo w Iraku i na Bliskim Wschodzie jest jednym z największych i najbardziej radykalnych ugrupowań zbrojnych uczestniczących w syryjskiej wojnie domowej. W jej skład wchodzą głównie islamscy fanatycy z zagranicy. Podczas wojny w Iraku bojówkarze z ISIL kazali płacić za ochronę przed samymi sobą także irackim chrześcijanom, zmuszając ich do podpisywania podobnych umów.

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama


stat4u