A.D.: 27 Maj 2024    |    Dziś świętego (-ej): Juliusz, Magdalena, Jan

Patriota.pl

Här vill jag leva, här vill jag dö./ Här lever jag i frihet./
Här vill jag leva, här vill jag dö./ Här lever jag mitt liv i frihet.
Ultima Thule, Fatherneslandet

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Błąd
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.

Patriota.pl - Wiara

De profundis, czyli doczesne obowiązki synów marnotrawnych

Drukuj

Tags: Auto da fé | Lewiatan | Wiara

Totalitarne ideologie komunizmu, faszyzmu i nazizmu zwalczały chrześcijaństwo wiedząc, że prawdziwy chrześcijanin nie może dwóm panom służyć. Obecnie lewackie elity Unii Europejskiej zwalczają chrześcijaństwo posługując się polityczną poprawnością i działaniami socjotechnicznymi, których celem jest rozbicie rodziny, tradycyjnych więzi społecznych i narodowych. Tak zatomizowanemu i rozbitemu społeczeństwu łatwiej będzie narzucić nową totalitarną ideologię, która przy nowych możliwościach inwigilacji i inżynierii społecznej, może doprowadzić do jeszcze większego zniewolenia człowieka.

Więcej…
 

Bóg w sprayu, czyli Bergoglio o (nie)istnieniu Boga

Drukuj

Tags: Auto da fé | Dogma | Fundament | Wiara

To, że Bergoglio wygłasza herezję nie jest niczym nowym. Tym, co powinno wywołać większe zdumienie jest fakt, że słońce wzeszło tego ranka, albo że woda wciąż płynie w wodospadzie Niagara. Zapierającym dech jest dla mnie to, że ten atak na samą naturę Boga, Trójcę Przenajświętszą, ta jaskrawa trynitarna herezja, może pozostać bez echa i nie napiętnowana przez cały "katolicki" świat. Kościół katolicki przejawiał zawsze bardzo silną wrażliwość na herezję, a nawet na nie-heretycki błąd, który mógłby prowadzić do herezji.

Więcej…
 

Między klątwą drzewa krzyża a chwałą jego znaku, czyli sens Wielkiej Nocy

Drukuj

Tags: Tradycja w Kościele | Wiara

Dopiero poprzez wydarzenia Wielkiej Nocy oraz przeżycie i wyjaśnienie Zmartwychwstania apostołowie i pierwsi uczniowie, powoli przezwyciężali „klątwę drzewa krzyża”. Jak pisał święty Jan Ewangelista pierwsi chrześcijanie musieli zrozumieć Śmierć swego Mistrza i Nauczyciela w kontekście ofiar całopalnych składanych Bogu jako zadośćuczynienie za popełnione grzechy. Jednakże mimo tej naczelnej zasady wiary i mimo znajomości słów Chrystusa, jeszcze długo odczuwali ciężar krzyża i ukrzyżowania. Ten przełom następował wraz z rozwojem nauki świętego Pawła. Ale musiały upłynąć jeszcze trzy stulecia zanim nauka Apostoła Narodów stała się powszechna, a chrześcijanie zrozumieli chwałę znaku krzyża.

Więcej…
 

W okowach „shimmy”, czyli łupienie syryjskich chrześcijan

Drukuj

Tags: Auto da fé | Wiara

Grupa islamskich ekstremistów o nazwie Islamskie Państwo w Iraku i na Bliskim Wschodzie (ISIL) zmusza syryjskich chrześcijan do podpisywania stosowanego powszechnie w średniowieczu przez muzułmanów paktu zmuszającego wyznawców Chrystusa do bezwzględnego podporządkowania się islamowi. Muzułmanie grożą chrześcijanom, że jeśli tego odmówią będą musieli zginąć.

Więcej…
 

Koniec z nadstawianiem tyłka, czyli potrzeba ostatniej krucjaty

Drukuj

Tags: Auto da fé | Wiara

Inspirowane żydostwem lewactwo wmówiło nam katolikom, że nie wolno nam uprawiać prozelityzmu i jedyne co nam wolno w obliczu ataku, to nadstawiać tyłka lub uciekać w krzaki (nadstawianie drugiego policzka). A przecież obowiązkiem każdego chrześcijanina jest czynna obrona życia swego i innych. Jak powiedział Ignacy Loyola – módl się tak, jakby wszystko zależało od Boga, ale działaj tak, jakby wszystko zależało tylko od ciebie. No i właśnie tej drugiej części w działaniu katolików brakuje.

Więcej…
 
Strona 1 z 5
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama


stat4u