A.D.: 22 Lipiec 2024    |    Dziś świętego (-ej): Maria, Magdalena, Wawrzyniec

Patriota.pl

Że nikt ci nie powie, żeś głupi, przez to mądrym nie jesteś.
 Aleksander hr. Fredro

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Błąd
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.

Film

Dołowanie w pięknym mieście, czyli Oslo w obiektywie Triera

Drukuj

Tags: Film | Kultura

Film można traktować jako przestrogę: przeciwko narkotykom, alkoholowi i wszystkiemu, co może zniszczyć ludzkie życie. Jest to jednak tylko kropla w morzu zła, które otacza współczesnego człowieka, a skandynawskiego w specyficznej szczególności. Dlatego ten film może nie jest tak zupełnie odkrywczy (wiemy wszak co toczy wprzęgniętych w postępową socjalizację Norwegów i ludzi Zachodu w ogóle), ale na pewno warty obejrzenia, gdyż jest na swój sposób piękny.

Więcej…
 

Mamma Mia, czyli raj dla odmóżdżonych koprofagów

Drukuj

Tags: Film | Kultura

Panem et circenses! Widocznie ta reguła sprawowania władzy (zwłaszcza circenses) leżała u podstaw decyzji emisji w telewizji publicznej filmu Mamma Mia! Cóż, głupi motłoch musi się zabawić. Ostatecznie idą ciężkie czasy i lepiej niech za dużo nie myśli, a przy okazji trzeba zadbać o przyszłość kolegów z pornobiznesu, klinik aborcyjnych, producentów gadżetów antykoncepcyjnych i kancelarii prawniczych specjalizujących się w rozwodach. Trzeba więc zadbać o nieprzerwany dopływ klientów dla tych branż, a film Mamma Mia! doskonale się do tego nadaje.

Więcej…
 

Co ty, Władek, k…, wiesz o zabijaniu Żydów, czyli pokłosie sąsiadów

Drukuj

Tags: Film | Kultura

Niesamowity amok ogarnął ostatnimi czasy środowisko „polskich” filmowców oraz tzw. ludzi kultury. Dla przeciętnie niezorientowanego odbiorcy wstrząs medialny, jaki odebrał mógłby sugerować, że to np. Mel Gibson, otrząsnąwszy się z kryzysu wieku średniego, przyjeżdża do Polski kręcić film o odsieczy wiedeńskiej, albo wiekowa Sharon Stone założy noga na nogę w którymś z tefałenowsko-polsatowskich gniotów o tańczeniu, śpiewaniu i recytowaniu. Spieszno jest więc nam donieść, że rzecz jest o wiele bardziej poważna i godna pochylenia się nad nią z troską godną piekłoszczyka „profesora” G. Tak więc klękajcie narody – On wrócił! I będzie kręcił. I to po dziesięciu latach wymownego milczenia.

Więcej…
 

Hollywood [z cyklu "Źródła kultury współczesnej"]

Drukuj

Tags: Film | Kultura

A teraz mała zgadywanka: Co wchodzi twarde a wychodzi miękkie? ... No? ... Ci co wiedzą odpowiedzą natychmiast: biszkopt!... Z filmami jest podobnie... Zaczynają się mocno, twardo, a kończą zawsze mdło... gówniano - nijako... podretuszowane podejrzanie ckliwymi uczuciami... Tłumy szaleją, zachłystują się, wypatrują swojej porcji szczęścia, upojenia... żydowskie gówno, gówniane radio, gówniany sport (wszystkie pojedynki w boksie, wszystkie zawody, na szosie czy na welodromie, wszystko jest podrabiane), lewa wóda, gówniane przestępstwa, morderstwa, cała polityka, gówniane kino, aż do zrzygania!... i tak bez końca...

Więcej…
 

Pasja wiecznie żywa

Drukuj

Tags: Film | Kultura

Męka Pana naszego Jezusa Chrystusa przez wieki była źródłem niewyczerpanej inspiracji dla niezliczonej rzeszy artystów, reprezentujących najrozmaitsze dziedziny sztuki. Wraz z rozwojem techniki motywy odkupieńczej śmierci Boga-człowieka znalazły właściwe sobie miejsce w nowoczesnych gałęziach sztuki.

Więcej…
 
Strona 1 z 2
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama


stat4u