A.D.: 19 Październik 2021    |    Dziś świętego (-ej): Ireny, Kleopatry, Jana

Patriota.pl

Nietolerancja polega na uznaniu za aksjomat prawdy politycznej,
rodzinnej, prawdy społecznej i prawdy religijnej – prawd pierwszych i świętych,
które nie podlegają dyskusji.
Juan Donoso Cortés, Cartas de Paris à „El Heraldo”

 
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Błąd
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.

W niedzielę Dzień Flagi. Profanacji ciąg dalszy

Drukuj PDF

Tags: Codzienniki | Informacje | Komentarze | Wydarzenia

flagaW niedzielę po raz siódmy będziemy obchodzić Dzień Flagi. Święto ustanowiono na mocy nowelizacji ustawy z 20 lutego 2004 roku o godle, barwach i hymnie RP. Drugiego maja obchodzony jest również Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

flagaW niedzielę po raz siódmy będziemy obchodzić Dzień Flagi. Święto ustanowiono na mocy nowelizacji ustawy z 20 lutego 2004 roku o godle, barwach i hymnie RP. Drugiego maja obchodzony jest również Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

Polskie barwy narodowe biorą swój początek z herbu Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego. Biel (w heraldyce kolor srebrny) na polskiej fladze pochodzi od koloru Orła na godle Polski i Pogoni (rycerza galopującego na koniu) na godle Litwy, zaś czerwień od tła na obu herbach. Jako że w polskiej heraldyce kolor godła jest ważniejszy od koloru tła, dlatego na polskiej fladze biel znajduje się u góry, zaś czerwień u dołu.
 
flaga profNiestety w tym roku uroczystym odchodom Dnia Flagi RP będą przewodniczyć ludzie, którzy praktycznie z Polską i z jej interesami się nie utożsamiają. Podczas centralnych uroczystości, które odbędą się na Placu Zamkowym w Warszawie przemówienie wygłosi pełniący obowiązki głowy państwa, marszałek Sejmu Bronisław Komorowski. Pamiętajmy, że formacja którą reprezentuje szydzi z przywiązania Polaków do wartości patriotycznych (moherowe berety), demoralizuje aprobatą dla wulgarnych i obscenicznych zachowań (Janusz Palikot), zatrudnia na stanowisku wiceministra edukacji człowieka, który pod pozorem edukacji o prawach człowieka chciał deprawować polskie dzieci, propagując zboczenia i dewiacyjne zachowania jako naturalne (Mirosław Sielatycki). Biorąc udział w wyborach pamiętajmy o tym i miejmy świadomość, że nie jest obojętne na kogo oddajemy swój głos.

[komentarz retorsyjny]

Jak to teraz wygląda, gdy po śmierci prezydenta, który mimo pewnych politycznych błędów dawał świadectwo miłości do własnej Ojczyzny, w dniu najdroższego nam obok Orła i Hymnu symbolu, reprezentować nas będzie arogancki kosmopolita, nie ukrywający swojej pogardy wobec św. pamięci Lecha Kaczyńskiego, który za życia reprezentował Majestat Państwa Polskiego.

 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama


stat4u